Jak działa kalkulator helowy?

Kiedy kalkulujemy ile kosztuje napełnienie balonu helem i ile potrzeba nam helu na zrobienie dekoracji warto skorzystac z przydatnego narzędzia dekoratorów - kalkulatora helowego. Jak działa kalkulator helowy?

Kalkulator helowy wspiera szacowywania ile potrzeba helu do napełniania balonów.

Kalkulator spełnia swoją funkcję w wypadku balonów lateksowych w kształcie kuli jak oraz wybranych balonów foliowych - jednopowłokowych, tylko w kształcie kuli. 

Ile helu na balon cyfre?

Zakłada się, 0,05m3 na cyfry i litery 1m wysokości. Ogólnie w przypadku balonów foliowych, szczególnie o nietypowych ksztatach zalecamy zawsze kierowanie się wskazaniami producenta.

Wiadomości dotyczące potrzeby konkretnego balonu na hel można znaleźć:

  • na opakowaniu balonu,
  • na opakowaniu zbiorczym,
  • w specyfikacji balonów w katalogu producenta.

Jeżeli już faktów tych nie da rady wyszperać możemy posłużyć się danymi z katalogu odrębnego producenta, z tym, iż dane takie przystoi traktować wysoce orientacyjnie. Nie ma gwarancji, iż balon wyglądający identycznie, bądź choćby tak samo, bądź choćby mający identyczne przymioty w opisie (rozmiar w cm nienapompowany i napompowany) będzie miał identyczne zapotrzebowanie na hel jak balon od odrębnego producenta.

Opłaciłoby się dodatkowo w razie balonów foliowych, jakie planujemy napełnić upewnić się, iż będą to balony skierowane do napełniania helem. Mniejsze balony - z uwagi na za małą objętość w odniesieniu do obciążenia nie będą się unosiły. Bardzo podobnie w razie balonów dużych, w wymyślnych proporcjach, jakie z uwagi na wagę spawów foliowego materiału co więcej będą miały problemik z unoszeniem. Balony nieprzeznaczone do helu nagminnie oznaczone są na opakowaniu symbolem/ikoną napełniania powietrzem: nadmuchiwania ustami poprzez słomkę też z pomocą pompki. Więcej o napełnianiu balonów foliowych.

Na której podstawie nasz kalkulator liczy zapotrzebowanie na hel?

Na bazie podanej średnicy, promienia lub obwodu kalkulator daje objętość kuli w oparciu o podstawowy wzór fizyczny, wartość ta jest mnożona przez podaną liczbę balonów.

By zyskać rezultat z kalkulatora opłaciłoby się przekazać w pierwszym okienku ilość balonów następnie w drugim okienku przekazać średnicę, promień ewentualnie obwód balonu w centymetrach jak również z listy rozwijalnej wybrać odpowiednio którą wartość podaliśmy - albo to jest średnica, promień, albo obwód. Istotnie jest, ażeby podawać miarę w centymetrach. Większość balonów ma na opakowaniach albo w katalogach rozmiarówkę oznaczoną w calach.

Ile cali ma zwykły balon? Balon 100 cm ile to cali?

Ażeby doświadczyć korzyści z naszego kalkulatora wartości te opłaciłoby się przeliczyć na cm. 1 cal = 2,54 cm. Przeliczone wartości dla najbardziej znanych balonów napełnianych helem podano w tabeli pod kalkulatorem, łącznie z danymi ile tych balonów napełnimy ze znanych butli jednorazowych. Dokładne treści o skuteczności butli jednorazowych są tutaj.Po kliknięciu „Oblicz ile helu potrzeba” dostaniemy rezultat obliczeń z zastrzeżeniem, iż jest to: Kalkulacja szacunkowa dla znanych, okrągłych balonów lateksowych napełnianych precyzyjnie do nominalnej średnicy.

Porady odnośnie szacowania potrzebnej ilości helu do balonów

Szczególnie ważne w czasie napełniania balonów oraz przygotowywania dekoracji z balonów z helem jest umiejętne napełnianie balonów do zakładanej średnicy. Wiele centymetrów będzie miało tutaj gigantyczne znaczenie. Powinniśmy zostać zaskoczeni, iż nie napełnimy tyle balonów ile zakładaliśmy o ile balony będą przepompowane czyli o ile będą posiadały za niemałą średnicę oraz sytuacja odwrotna: mogłoby się okazać, iż przy zbytnim zaoszczędzaniu helu np. z balonów 11 calowych zrobimy 10 calowe oraz okaże się, iż spokojnie wystarczyłaby mniejsza butla na przygotowanie dekoracji.

Wyselekcjonowanie rozmiaru balonów też powinien zostać zanalizowany, szczególnie przy większych balonach różnica wizualna między kulami siedemdziesiąt a 80 cm będzie niezauważalna a różnica w koszcie helu spora. Rezygnując z balonów 80cm na korzyść balonów o średnicy mniejszej o 10 cm czyli jedynie 12% oszczędzimy powyżej 30% helu - jest więc nad czym się zastanowić.

Jednakowo przy pokaźnej liczby balonów - opłaciłoby się przekalkulować o ile efektowniejsza będzie dekoracja z większej liczby balonów, nakładem mniejszej tych przed chwilą wspomnianych średnicy. Z wybraniem niedużych balonów, czy też niedopełnianiem balonów również jednakże opłaciłoby się uważać - o wiele mniejszy balon będzie minimalnie mniej kosztowny w zakupieniu, zaoszczędzimy dodatkowo na helu - jednakże czas unoszenia również się skróci. O wiele mniejszy balon = bardziej ograniczony czas unoszenia. Warto to wziąć pod uwagę i dokonać optymalnego wyboru. Co więcej przy przyzwoitej kalkulacji czasami wybór niedużych balonów może dostarczyć oszczędność pozwalającą na uszczelnienie balonów hifloatem. Trzeba to przeanalizować w okresie planowania stylizacji która miałaby posłużyć na dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.